26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Tisícky ľudí v Poľsku demonštrovali proti vláde

SITA SITA SITA  13.12.2016 13.12.2016  

Keďže do ulíc vyšli aj stúpenci súčasnej vlády premiérky Beaty Szydlovej, polícia zaznamenala ojedinelé verbálne konflikty medzi príslušníkmi oboch táborov.
VARŠAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) - Za účasti tisícok Poliakov sa dnes vo Varšave konala protivládna demonštrácia.
Išlo o súčasť celoštátnych protestov, ku ktorým vyzval Výbor na ochranu demokracie pod mottom Štrajk občanov. "Naším cieľom je v priebehu niekoľkých rokov po demokratických voľbách zosadiť škodlivú vládu strany Právo a spravodlivosť (PiS)," vyhlásil jeden z organizátorov Radomir Szumedla.
Keďže do ulíc vyšli aj stúpenci súčasnej vlády premiérky Beaty Szydlovej, polícia zaznamenala ojedinelé verbálne konflikty medzi príslušníkmi oboch táborov. Predseda PiS, expremiér Jaroslaw Kaczynski sa v rozhlasovom interview nechal počuť, že každá opozícia má síce právo na demonštrácie, avšak vyzývať na občiansku neposlušnosť alebo podieľať sa na výtržnostiach, to je niečo iného.
Demonštrácie vo Varšave a ďalších poľských mestách namierené proti politickému kurzu súčasnej vlády sa konajú dnes vo výročný deň vyhlásenia výnimočného stavu v krajine spred 35 rokov, ktoré podľa názoru vtedajšieho poľského vedenia zabránilo sovietskej invázii do krajiny.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow