24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trestné stíhanie pre vyjadrenia o Pavlovi Paškovi zastavili

SITA SITA SITA  6.12.2016 6.12.2016  

Bývalý predseda parlamentu Pavol Paška podal trestné oznámenie na trojicu lídrov opozičných strán za výroky na jeho adresu v kauze piešťanského CT.BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Trestné stíhanie vo veci pre prečin ohovárania, ktoré začala polícia na základe trestného oznámenie bývalého predsedu Národnej rady SR Pavla Pašku pre vyjadrenia na jeho adresu v kauze pieštanského CT, bolo zastavené. Agentúre SITA to potvrdil hovorca prokuratúry v Bratislave Michal Šúrek.
Upresnil, že vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava I v auguste zastavil trestné stíhanie, lebo skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci. Prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I uznesením z 19. októbra zamietol sťažnosť Pavla Pašku podanú proti uzneseniu policajta ako nedôvodnú, doplnil Šúrek.

Tender vyhrala spoločnosť Medical Group

Pavol Paška podal v novembri 2014 trestné oznámenie na europoslanca a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka, poslanca a predsedu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igora Matoviča a vtedajšieho poslanca a predsedu hnutia NOVA Daniela Lipšica pre trestný čin ohovárania a krivého obvinenia.
Politici Pašku spájali s kauzou sporného nákupu CT a so spoločnosťou Medical Group, ktorá vyhrala tender na dodávku prístroja. Paška vtedy tvrdil, že za 13 rokov po jeho odchode z firmy Medical Group SK sa v tejto spoločnosti viackrát zmenili akcionári a na jej činnosť nemá absolútne žiadny dosah.

Samotný nákup CT polícia naďalej vyšetruje

Pre kauzu nákupu CT rezignovali na svoje funkcie po výzve premiéra Roberta Fica ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská a podpredsedníčka parlamentu a predsedníčka dozornej rady piešťanskej nemocnice Renáta Zmajkovičová.
Opozícia pre kauzu iniciovala mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať premiéra Fica z funkcie, ktorá bola neúspešná. Opozícia mala v pláne odvolať aj Pašku z funkcie predsedu parlamentu, táto schôdza sa však nekonala, keďže ju vládny Smer-SD zablokoval.
Paška nakoniec nečakane sám odstúpil z funkcie predsedu parlamentu a vzdal sa aj poslaneckého mandátu. Odôvodnil to tým, že útoky pre kauzu piešťanského CT na jeho osobu postihli aj jeho rodinu. Samotný nákup CT polícia naďalej vyšetruje.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow