21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Tri rádiá nedodržali kvóty, hrali málo slovenskej hudby

SITA SITA SITA  23.11.2016 23.11.2016  

Od januára sa má podľa zákona o vysielaní a retransmisii podiel slovenských hudobných diel vo vysielaní zvýšiť na 25 percent času v prípade komerčných rádií a 35 percent času v prípade okruhov verejnoprávneho vysielateľa. BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) - Rada pre vysielanie a retransmisiu začala šesť konaní v súvislosti s dodržiavaním povinnosti rozhlasových vysielateľov vysielať stanovený podiel slovenskej hudby. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa rady Lucia Jelčová, v troch prípadoch ide o nedodržanie podielu nových slovenských diel, v ďalších troch vysielatelia neviedli respektíve nezaslali rade požadovanú štatistiku odosielaných programov.

Podiel slovenskej hudby nedodržali tri rádiá

Zo zaslaných štatistík za mesiace júl, august a september tohto roku podľa rady vyplýva, že stanovený podiel nových slovenských hudobných diel nebol dodržaný vo vysielaní programových okruhov Rádio Piešťany (WINTER média, a.s.), RADIO PLUS (JOLIN, s.r.o.) a Rádio Regina (Rozhlas a televízia Slovensko).
Štatistiku s vyhodnotením podielu slovenských hudobných diel za uvedené tri mesiace Rade nezaslali vysielatelia programových služieb RÁDIO KISS (RÁDIO KISS s.r.o.) a Šláger Rádio (Marián Dokupil – Doko Media). Spoločnosť Rádio WOW s.r.o. (RADIO WOW) zase nedoručila štatistiku za mesiac júl.
"S výnimkou posledného menovaného ide o piatich vysielateľov, voči ktorým Rada už v súvislosti s kvótami na slovenskú hudbu vedie správne konania za obdobie druhého štvrťroku 2016. Za nedodržanie povinností súvisiacich s kvótami zákon ukladá sankciu vo forme pokuty v rozpätí od 99 do 1 659 eur," uviedla Jelčová.

Povinnosť platí od apríla tohto roku

Povinnosť viesť a zasielať rade štatistiku o odvysielaných slovenských hudobných dielach platí od apríla tohto roku pre všetkých rozhlasových vysielateľov, okrem tých, ktorým rada schválila výnimku znižujúcu povinný podiel slovenských respektíve nových slovenských hudobných diel na nulu. Monitorovanie dodržiavania povinnosti sa tak týka 35 rozhlasových okruhov. Výnimky Rada vysielateľom udelila do konca roka 2016.
Od januára sa má podľa zákona o vysielaní a retransmisii podiel slovenských hudobných diel vo vysielaní zvýšiť na 25 percent času v prípade komerčných rádií a 35 percent času v prípade okruhov verejnoprávneho vysielateľa. O výnimku pre nasledujúce obdobie už radu požiadali traja vysielatelia – Rádio ON, s.r.o. žiada pre programovú službu ALIGATOR – CLASSIC ROCK RADIO celkovú výnimku, Rozhlas a televízia Slovenska pre okruh Rádio Regina a JOLIN, s.r.o. pre RADIO PLUS žiadajú o udelenie výnimky len na nové diela.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow