26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trojica astronautov dorazila na ISS, noví členovia posádky budú na vesmírnej stanici zhruba šesť mesiacov

 19.12.2017 19.12.2017  

MYS CANAVERAL 19. decembra (WebNoviny.sk) - Ruská vesmírna loď Sojuz v utorok priviezla na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) troch nových členov posádky, ktorými sú Rus Anton Škaplerov, Japonec Norišige Kanai a Američan Scott Tingle. Pridali sa tak k aktuálnej posádke, ktorú tvoria Rus Alexander Misurkin a Američania Joe Acaba a Mark Vande Hei.
Trojica astronautov si po svojom príchode na ISS pozrela špeciálny odkaz od nového veľvyslanca USA v Rusku Jona Huntsmana, ktorý sa im spolu s ich rodinami prihovoril z riadiaceho strediska. Noví členovia posádky budú na vesmírnej stanici zhruba šesť mesiacov.
Vesmírna loď Sojuz odštartovala v nedeľu z kozmodrómu Bajkonur v Kazachstane o 13:23 miestneho času (8:23 stredoeurópskeho času). O deväť minút neskôr sa dostala na obežnú dráhu Zeme. Tingle a Kanai leteli do vesmíru po prvý raz, Škaplerov je už na svojej tretej misii na ISS.
Viac k témam: astronaut, ISS Medzinárodná vesmírna stanica, vesmírZdroj: Webnoviny.sk - Trojica astronautov dorazila na ISS, noví členovia posádky budú na vesmírnej stanici zhruba šesť mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow