28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trojica poslancov sa má ospravedlniť, inak im hrozí pokuta

SITA  1.2.2017 1.2.2017  

Na programe schôdze sú legislatívne návrhy z dielne jednotlivých rezortov.BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky dajú v úvode druhého dňa 12. schôdze parlamentu priestor trojici poslancov na ospravedlnenie za svoje výroky, ktoré vyslovili v pléne počas októbrovej schôdze.
"Mandátový a imunitný výbor NR SR sa vo všetkých troch podnetoch uzniesol, že im odporučí, aby sa za výroky prednesené na 10. schôdzi Národnej rady SR ospravedlnili v pléne Národnej rady Slovenskej republiky," povedal v decembri predseda výboru za Smer-SD Richard Raši. "Ak tak neurobia, podľa zákona o rokovacom poriadku bude ešte raz zasadať výbor a môže rozhodnúť o udelení pokuty až do výšky tisíc eur," informoval s tým, že na výbore sa odmietli ospravedlniť. Podnet na poslancov podal predseda parlamentu Andrej Danko (SNS), podľa ktorého sa poslanci výrokmi vysmievajú zo židovského národa.
Odporúčame:

Slová o Židoch boli zle interpretované, bráni sa Matovič

Matovič a kotlebovci za výroky čelia disciplinárnemu konaniu

Igor Matovič počas rozpravy o rokovacom poriadku prirovnal Židov v koncentračnom tábore k poslancom NR SR, za čo sa však vzápätí ospravedlnil. Vyjadril sa, že priamo v čase vyslovenia problémového výroku sa už v pléne ospravedlnil a dodal, že si za slovami stojí. "Prisahal som na ústavu, ktorá hovorí, že máme slobodu vyjadrovania a ústava stojí nad rokovacím poriadkom," povedal v decembri. Dankovi sa tiež nepáčili výroky poslancov ĽSNS, ktorí v rokovacej sále parlamentu hovorili o tom, že v Izraeli vládne apartheid.
Na programe schôdze sú legislatívne návrhy z dielne jednotlivých rezortov. Hlasovať by mali zákonodarcovia o prerokovaných zákonoch, medzi ktorými je novela zákona o štátnej službe, ktorú vrátil prezident Andrej Kiska na opätovné prerokovanie. Hlasovať by mali aj o novele zákona o pobyte cudzincov, o návrhu ústavného zákona o súhlase so zmenami štátnej hranice medzi Slovenskou republikou a Maďarskom. Poslanci by mali taktiež odhlasovať aj návrhy z dielne rezortu práce o sociálnom poistení a o starobnom dôchodkovom sporení.
Stredajšie rokovanie by malo trvať do 19:00.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow