20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Tropická búrka Nate by mala zosilnieť na hurikán, v strednej Amerike necháva po sebe spúšť

 6.10.2017 6.10.2017  

BRATISLAVA 6. októbra (WebNoviny.sk) - Tropická búrka Nate prechádzajúca Strednou Amerikou si už vyžiadala najmenej 20 obetí na životoch. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že najmenej 11 osôb zahynulo v Nikaragui, šesť ľudí zomrelo v Kostarike a traja v Hondurase. V postihnutých oblastiach tiež hlásia najmenej 20 nezvestných.

Odporúčame:Aktualizované: Silná búrka na severe Nemecka zabíjala, vietor dosahoval rýchlosť 120 kilometrov za hodinu

Tropická búrka, ktorá sa pohybuje na sever k USA, za sebou zanechala značné škody. Silné dažde spôsobili zosuvy pôdy a záplavy, ktoré blokujú cesty, zničili domy a mosty. V Kostarike je takmer 400-tisíc obyvateľov bez tečúcej vody a niekoľko tisíc osôb je nútených prenocovať v prístrešiach.
Tamojšie úrady tiež v dôsledku živlu zastavili premávku vlakov a zrušili desiatky letov. V rámci prevencie tiež zavreli vyše dvanásť národných parkov. V Nikaragui búrka tiež spôsobila rozsiahle škody na infraštruktúre.

Odporúčame:Búrka Maria má opäť silu hurikánu a zasiahla pobrežie Severnej Karolíny

Podľa predpovedí Nate naberá na silne a než v nedeľu dosiahne južné pobrežie USA stane sa hurikánom prvej kategórie. Ropné spoločnosti, ktoré prevádzkujú plošiny v Mexickom zálive, z miest v predpokladanej trase búrky evakuujú svojich zamestnancov.
Viac k témam: počasie, Tropická búrka NateZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Tropická búrka Nate by mala zosilnieť na hurikán, v strednej Amerike necháva po sebe spúšť © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow