14. december 2018. Branislava, Bronislava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump a Putin telefonovali o konflikte v Sýrii, naznačili aj spoločné stretnutie

 2.5.2017 2.5.2017  

MOSKVA 2. mája (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump hovoril telefonicky so svojím ruským kolegom Vladimirom Putinom o konflikte v Sýrii a o situácii na Kórejskom polostrove. Informoval o tom Biely dom, ktorý túto konverzáciu označil za "veľmi dobrú".
Hlavy štátov si počas spoločného telefonického dialógu vymenili názory na vytvorenie bezpečných zón v Sýrii. Trump a Putin sa tiež zhodli na tom, že utrpenie v Sýrii "trvá už príliš dlho".
Tento telefonát bol podľa agentúry AP prvým oficiálne známym kontaktom medzi ruským a americkým prezidentom od bombového útoku Američanov na leteckú základňu sýrskej vlády.

Odporúčame:Putin sa v Soči stretol s Merkelovou, hovorili o Ukrajine i Sýrii

Kremeľ v tejto súvislosti vyhlásil, že Trump s Putinom hovorili tiež o ich možnom prvom osobnom stretnutí. Mohlo by k nemu dôjsť popri júlovom summite lídrov skupiny G20 v nemeckom Hamburgu.
Biely dom sa o plánoch na prvé osobné stretnutie Trumpa a Putina vo svojej tlačovej správe o telefonáte prezidentov nevyjadril, dodala agentúra DPA.
Viac k témam: Donald Trump, Rusko, Sýria, USA, Vladimir PutinZdroj: Webnoviny.sk - Trump a Putin telefonovali o konflikte v Sýrii, naznačili aj spoločné stretnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow