27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump chce za ministra financií investičného bankára

SITA SITA SITA  30.11.2016 30.11.2016  

Päťdesiattriročný finančník Steven Mnuchin bez predchádzajúcich skúseností vo vládnej funkcii má za sebou 17 rokov pôsobenia v investičnej banke Goldman Sachs. WASHINGTON 30. novembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump chce za nového ministra financií vymenovať 53-ročného investičného bankára, filmového producenta a politického sponzora Stevena Mnuchina. Napísala to v stredu agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z prostredia republikánov.

Mnuchinovu nomináciu by mal Trump oficiálne oznámiť v nasledujúcich hodinách. Päťdesiattriročný finančník Mnuchin bez predchádzajúcich skúseností vo vládnej funkcii má za sebou 17 rokov pôsobenia v investičnej banke Goldman Sachs. V Trumpovej predvolebnej kampani mal na starosti finančné operácie. Počas tohto obdobia sa podľa AP zblížil s Trumpom i jeho rodinou.
Trump si ďalej z radov republikánskych politických veteránov vybral aj svojho favorita na post nového ministra dopravy. Do tejto funkcie plánuje obsadiť 63-ročnú Elaine Chaovú, bývalú ministerku práce a manželku lídra republikánskej väčšiny v Senáte a senátora za štát Kentucky Mitcha McConnella.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow