28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump: Chicago je ako vojnová zóna, pomôcť by mohli federáli

SITA  28.1.2017 28.1.2017  

Rok 2016 poznačila v Chicagu najvyššia miera násilia za uplynulé takmer dve desaťročia. WASHINGTON 28. januára (WebNoviny.sk) - Nový prezident USA Donald Trump prirovnal vysokú mieru násilnej kriminality v Chigagu k situácii vo vojnových zónach a vyhlásil, že v prípade nutnosti vyšle do tohto veľkomesta federálnych agentov, aby pomohli tamojšej polícii."Chicago je ako vojnová zóna," povedal Trump v rozhovore pre televíznu stanicu ABC News. Násilie v tejto metropole amerického Stredozápadu je podľa neho horšie ako "na niektorých miestach Blízkeho východu".
Rok 2016 poznačila v Chicagu najvyššia miera násilia za uplynulé takmer dve desaťročia. Chicagska polícia v priebehu vlaňajška zaznamenala 762 vrážd, ako aj 3550 prípadov streľby s celkovo 4331 obeťami. Vysoká miera násilnej kriminality je spájaná s rozšírenosťou nelegálnych zbraní, pôsobením zločineckých gangov a sociálnymi problémami obyvateľov.Podľa Trumpa je pre Chicago "tento rok, ktorý sa ešte len začal, horší ako ten predošlý, ktorý bol katastrofou". "Oni si nerobia svoju prácu. No a pokiaľ chcú pomoc, s radosťou im pomôžem," dodal v zrejmej narážke na miestne orgány.
Ešte v utorok večer Trump napísal na sieti Twitter, že pošle do Chicaga "federálov", ak si mesto samo neporadí so "strašným krviprelievaním". Nespomenul však nijaké podrobnosti o tom, akú podobu by mohla mať takáto intervencia.Vrchný inšpektor chicagskej polície Eddie Johnson na to zareagoval vyhlásením, že v rámci boja proti násiliu bude "viac než ochotný" spolupracovať s federálnymi orgánmi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow