26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump: Dobré vzťahy s Ruskom nie sú zlom, práve naopak

SITA  8.1.2017 8.1.2017  

Iba hlupáci či blázni si môžu myslieť, že mať dobré vzťahy s Ruskom je zlou vecou, myslí si novozvolený americký prezident Donald Trump.NEW YORK 8. januára (WebNoviny.sk) - Aj keď sú americké tajné služby presvedčené, že Rusko sa zamiešalo do boja o prezidentské kreslo v USA, nič to nemení na tom, že novozvolený prezident Donald Trump vyzýva na priateľskejšie vzťahy s Moskvou.
Píše o tom v nedeľu agentúra AP s odvolaním sa na Trumpove sobotné tweety, v ktorých uviedol, že "iba hlupáci či blázni" by sa mohli domnievať že mať dobré vzťahy s Ruskom je zlou vecou.

Having a good relationship with Russia is a good thing, not a bad thing. Only "stupid" people, or fools, would think that it is bad! We.....— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 7, 2017

Americké tajné služby zverejnili v piatok svoje zistenia, podľa ktorých ruský prezident Vladimir Putin nariadil kampaň s cieľom ovplyvniť výsledky vlaňajších prezidentských volieb v USA.
Odporúčame:

Tajné služby USA sú si isté, Putin zasahoval do volieb

Podľa záverov CIA, FBI a Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) bolo snahou Ruska oslabiť dôveru americkej verejnosti v demokratický proces a poškodiť vyhliadky prezidentskej kandidátky Demokratickej strany Hillary Clintonovej. Súčasťou týchto aktivít mali byť hakerské útoky a propagandistická kampaň vrátane rozširovania falošných správ.
Trump k tomu uviedol, že síce verí, že na e-mailové servery Demokratickej strany ruskí hakeri mohli preniknúť a správy z nich aj zverejniť na webovej stránke WikiLeaks, avšak toto podľa neho nemalo na výsledok volieb nijaký vplyv.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow