17. január 2019. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump koncom mája zavíta do Bruselu, stretne sa s lídrami Európskej únie

 5.5.2017 5.5.2017  

BRUSEL 5. mája (WebNoviny.sk) - Šéf Bieleho domu Donald Trump sa počas svojej prvej zahraničnej cesty v prezidentskom úrade stretne 25. mája s najvyššími lídrami Európskej únie, Donaldom Tuskom a Jeanom-Claudom Junckerom. Informáciu v piatok potvrdili predstavitelia EÚ.
Trump rozhneval Brusel, keď podporoval brexit, teda vystúpenie Británie z Únie. A navyše pôsobil, ako by aj ostatné členské štáty EÚ povzbudzoval, aby Britániu nasledovali a opustili Úniu.

Odporúčame:Donald Trump navštívi Vatikán, stretne sa s pápežom a ďalšími hodnostármi

Predstavitelia EÚ kritizovali tiež Trumpovu snahu zrušiť financovanie mimovládnych organizácií podporujúcich po celom svete plánovanie rodičovstva, ako aj zastavenie rokovaní o voľnom obchode medzi EÚ a USA.
Návštevy u predsedu Európskej rady Tuska a u predsedu Európskej komisie Junckera 25. mája budú patriť k množstvu Trumpových dôležitých stretnutí s významnými osobnosťami v Európe.
Trump sa zúčastní aj na summite lídrov NATO 25. mája v Bruseli a summite skupiny siedmich priemyselne najvyspelejších krajín sveta (G7) 26.-27. mája na Sicílii. Vatikán tiež oznámil, že pápež František sa stretne s americkým prezidentom 24. mája.
Viac k témam: Donald Trump, Európska únia, USAZdroj: Webnoviny.sk - Trump koncom mája zavíta do Bruselu, stretne sa s lídrami Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow