19. júl 2018. Dušana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump nám vyhlásil vojnu, reaguje Severná Kórea na jeho ostré slová o vodcovi Kimovi na Twitteri

 25.9.2017 25.9.2017  

NEW YORK 25. septembra (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump vyhlásil Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) vojnu. V pondelok sa tak vyjadril severokórejský minister zahraničia Li Jong-ho v reakcii na Trumpov sobotňajší príspevok na Twitteri, v ktorom uviedol, že líder komunistickej krajiny Kim Čong-un, ak neprestane so svojimi ostrými vyhláseniami, "tu už dlho nepobudne".

Odporúčame:Americké vojenské lietadlá preleteli blízko pobrežia Severnej Kórey

Podľa ministra má krajina vďaka tomuto vyjadreniu na základe charty OSN právo na protiopatrenia. Medzi ne má podľa šéfa severokórejskej diplomacie patriť aj "právo na zostrelenie amerických strategických bombardérov, aj keď nie sú vo vzdušnom priestore" KĽDR.

North Korea accuses Trump of declaring war https://t.co/APGAROh32W pic.twitter.com/8KgmpIHkHe

— CNN (@CNN) 25. září 2017

Trump v sobotu na Twitteri reagoval na vystúpenie Li Jong-hoa na pôde OSN. "Práve som počul ministra zahraničia Severnej Kórey hovoriť v OSN. Ak opakuje myšlienky malého raketového muža (Kim Čong-una, poz.red.), nepobudnú tu veľmi dlho!" napísal prezident v príspevku. "Otázka, kto tu pobudne dlhšie, je teda zodpovedaná," reagoval na Trumpove slová v pondelok severokórejský minister zahraničia.
Viac k témam: Donald Trump, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Severná KóreaZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Trump nám vyhlásil vojnu, reaguje Severná Kórea na jeho ostré slová o vodcovi Kimovi na Twitteri © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow