25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump ocenil Zemanovu podporu, príde na návštevu Česka

SITA SITA SITA  7.12.2016 7.12.2016  

Donald Trump telefonoval s českým prezidentom Milošom Zemanom. Predmetom rozhovoru oboch štátnikov bola aj bilaterálna spolupráca a boj proti islamskému terorizmu.PRAHA 7. decembra (WebNoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman telefonicky hovoril s novozvoleným najvyšším predstaviteľom USA Donaldom Trumpom a pozval ho na návštevu Českej republiky. Budúci americký prezident, ktorý sa ujme funkcie v januári 2017, pozvanie prijal. Informovali o tom české elektronické médiá s odvolaním sa na Zemanovho hovorcu Jiřího Ovčáčka.

Trump podľa rovnakého zdroja v telefonáte ocenil, že práve Zeman bol jediným európskym prezidentom, ktorý ho pred voľbami verejne podporil. Súčasne najvyššieho českého predstaviteľa pozval na návštevu Bieleho domu.
"Obaja predstavitelia sa zhodli na tom, že ideálna príležitosť bude na sklonku apríla budúceho roka, keď má prezident ČR v USA prevziať ocenenie významných židovských organizácií, ktoré už vlani ocenili Donalda Trumpa," citoval server Novinky.cz hovorcu Pražského hradu.
Predmetom rozhovoru oboch štátnikov bola aj bilaterálna spolupráca a boj proti islamskému terorizmu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow