21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump pomôže zrušiť jadrovú dohodu s Iránom, verí Netanjahu

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Napriek tomu, že USA a Izrael sú blízkymi spojencami, vo vzťahoch medzi Netanjahuom a americkým prezidentom Barackom Obamom neraz zavládlo napätie. JERUZALEM 12. decembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump bude dobrým priateľom Izraela, pričom USA a židovský štát môžu spolupracovať na zrušení medzinárodnej dohody o iránskom jadrovom programe, uviedol v noci na pondelok izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
"Ja Donalda Trumpa poznám," povedal izraelský ministerský predseda v relácii "60 Minutes" televíznej stanice CBS. "Myslím, si, že jeho postoj, jeho podpora Izraela je jednoznačná. (Trump) má veľmi vrúcny vzťah k židovskému štátu a jeho ľudu. O tom niet pochýb," dodal Netanjahu. Netanjahuove vyjadrenia majú veľký význam, pretože viacero kritikov obvinilo Trumpa, že u niektorých svojich stúpencov toleruje antisemitské postoje.
Odporúčame:

Trump: USA sa nemusia nevyhnutne držať politiky jednej Číny

Napriek tomu, že USA a Izrael sú blízkymi spojencami, vo vzťahoch medzi Netanjahuom a americkým prezidentom Barackom Obamom neraz zavládlo napätie zapríčinené ich diametrálne odlišnými názormi na jadrovú dohodu s Iránom a ďalšie otázky. Netanjahu to v rozhovore pre CBS potvrdil a dodal, že medzi ním a Obamom "vládli názorové rozdiely", z ktorých "najznámejším je, samozrejme, jadrová dohoda s Iránom".
Jadrová dohoda, ktorú vlani uzavrelo s Iránom šesť svetových mocností - Británia, Čína, Francúzsko, Nemecko, Rusko a USA - umožňuje Iránu naďalej rozvíjať atómovú energetiku a výskum, mala by však zabrániť možnosti vývoja nukleárnych zbraní v islamskej republike.
Izraelský premiér je jedným z najotvorenejších kritikov jadrovej dohody s Iránom. Počas predvolebnej kampane ju ostro kritizoval aj novozvolený americký prezident.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow