18. október 2018. Lukáš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump reaguje na kritiku novinárov, pohrozil zrušením tlačových brífingov v Bielom dome

 12.5.2017 12.5.2017  

WASHINGTON 12. mája (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump na svojom obľúbenom Twitteri pohrozil, že by mohol úplne zrušiť tlačové brífingy v Bielom dome.
Reagoval tak na kritické vyjadrenia novinárov na adresu Bieleho domu v súvislosti so zmätočnými vyjadreniami, ktoré sa týkali utorkového odvolania šéfa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Jamesa Comeyho.

Odporúčame:Šéf FBI Comey musel odísť, lebo odmietol Trumpovi sľúbiť absolútnu lojalitu

Trump sa dnes na svojom twitterovom účte označil za "veľmi aktívneho prezidenta", okolo ktorého sa stále deje mnoho vecí. Jeho zástupcovia sa preto - ako zdôraznil - nemôžu vždy vyjadrovať s dokonalou presnosťou.
"Možno by bolo najlepšie, keby sa v budúcnosti zrušili všetky tlačové brífingy a vydávali sa len písomné vyhlásenia v záujme zachovania presnosti?" položil si rečnícku otázku Trump.
Poradcovia prezidenta najprv vyhlásili, že Trump odvolal Comeyho na základe odporúčania námestníka ministra spravodlivosti USA Roda Rosensteina. Neskôr uviedli, že Trump ho chcel odvolať aj bez ohľadu na Rosensteinove vyjadrenie.
Viac k témam: Donald Trump, USAZdroj: Webnoviny.sk - Trump reaguje na kritiku novinárov, pohrozil zrušením tlačových brífingov v Bielom dome © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow