24. september 2020. Ľuboš, Ľubor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump sa nevie dočkať vlády, Obama je k Izraelu pohŕdavý

SITA  28.12.2016 28.12.2016  

Realitný magnát svojimi slovami narážal na piatkové hlasovanie Bezpečnostnej rady OSN, ktorá prijatím rezolúcie odsúdila stavebné aktivity Izraela na okupovaných územiach Predjordánska.WASHINGTON 28. decembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump vyzval v stredu Izrael, aby "bol silný", pokým sa on v januári riadne neujme funkcie.
Trump sa v dnešnom vyjadrení na sociálnej sieti Twitter sťažoval, že s Izraelom sa zaobchádza "pohŕdavo a neúctivo". Realitný magnát týmito slovami narážal na piatkové hlasovanie Bezpečnostnej rady OSN, ktorá prijatím rezolúcie odsúdila stavebné aktivity Izraela na okupovaných územiach Predjordánska.
Rezolúcia, ktorá vyvolala ostré reakcie Izraela, bola prijatá po tom, ako sa Spojené štáty zdržali hlasovania. "V Spojených štátoch mávali veľkého priateľa, ale už to tak viac nie je. Začiatkom konca bola strašná dohoda s Iránom, a teraz toto (OSN)! Buď silný Izrael, 20. január sa rýchlo blíži!" napísal Trump.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa Trumpovi za vyjadrené "priateľstvo a jasnú podporu Izraelu" poďakoval rovnako na Twitteri.
Bezpečnostná rada OSN prijala v piatok rezolúciu, ktorá odsudzuje izraelské osídľovanie aktivity na palestínskych územiach, a vyzvala židovský štát, aby tam výstavbu zastavil. V prospech uznesenia hlasovalo 14 štátov a jedna krajina - Spojené štáty - sa zdržala. A tým, že USA rezolúciu nevetovali, mohol byť dokument prijatý. Izrael si na protest proti tomuto kroku predvolal v nedeľu veľvyslancov všetkých členských štátov BR OSN vrátane amerického.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow