20. september 2020. Ľuboslav(a). °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump sa s Putinom na Islande nestretne, správa je výmysel

SITA  15.1.2017 15.1.2017  

Avizovaný summit sa mal konať v islandskom hlavnom meste Reykjavík.WASHINGTON 15. januára (WebNoviny.sk) - Členovia asistentského tímu novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa popreli v nedeľu zverejnené správy o tom, že nastávajúci šéf Bieleho domu plánuje summit s ruským prezidentom Vladimirom Putinom na Islande ako svoju prvú zahraničnú cestu v úrade.
Sean Spicer, ktorý sa stane novým tlačovým hovorcom Bieleho domu, na sociálnej sieti Twitter v noci nadnes napísal, že daná správa, publikovaná viacerými svetovými denníkmi, "je na 100 percent nepravdivá", informuje webový portál rozhlasovej spravodajskej stanice Slobodná Európa (RFE/RL). "Táto správa je výmysel," uviedol pre agentúru Reuters ďalší nemenovaný Trumpov pobočník.
Odporúčame:

USA sa búria, Trumpovi nedovolia pochovať Sochu slobody

Avizovaný summit sa mal konať v islandskom hlavnom meste Reykjavík. V októbri 1986 sa tu uskutočnilo historické stretnutie vtedajších najvyšších predstaviteľov Spojených štátov a bývalého Sovietskeho zväzu - Ronalda Reagana a Michaila Gorbačova. Išlo o dôležitý krok smerom k ukončeniu studenej vojny.
Trump, ktorý bude 20. januára inaugurovaný za 45. amerického prezidenta, sa opakovane vyjadril, že chce zlepšiť bilaterálne vzťahy svojej krajiny s Ruskom a vyzdvihol i Putinove vodcovské kvality.
Dosluhujúci prezident USA Barack Obama predĺžil 13. januára platnosť všetkých amerických sankcií voči Moskve v snahe znemožniť novej Trumpovej administratíve ich prípadné stiahnutie. Obama to odôvodnil ruskou anexiou ukrajinského polostrova Krym a podporou proruských separatistov v Donbase.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow