23. január 2019. Miloš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump sa stretne s Mayovou, ešte viac posilnia výnimočné vzťahy medzi USA a Veľkou Britániou

 20.1.2018 20.1.2018  

WASHINGTON 20. januára (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump sa budúci týždeň na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose stretne okrem iných štátnikov aj s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Oznámila to hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sanders.
Trump s Mayovou podľa nej stretnutím vo Švajčiarku "ešte viac posilnia výnimočné vzťahy medzi Spojenými štátmi a Veľkou Britániou".

Odporúčame:Trump nepôjde na otvorenie nového veľvyslanectva USA v Londýne, hovorkyňa vysvetľovala Tweet

Trump naposledy spôsobil medzi Washingtonom a Londýnom takmer diplomatickú roztržku, keď minulý týždeň na poslednú chvíľu odriekol návštevu Londýna a odôvodnil to tým, že nové veľvyslanectvo USA, ktoré mal v Londýne slávnostne otvoriť, sa mu nepáči.
Trump už skôr oznámil, že by sa rád v Davose stretol aj s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Naopak, stretnutie s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou podľa posledných informácií z Berlína veľmi pravdepodobné nie je.
Merkelová vystúpi v Davose v stredu, čo Berlín odôvodňuje tým, že práve streda je dňom, keď sa program summitu bude týkať Európy, zatiaľ čo Trump má predniesť v piatok záverečný prejav celého podujatia.
Viac k témam: Angela Merkelová, Donald Trump, Theresa Mayová, USA, Veľká BritániaZdroj: Webnoviny.sk - Trump sa stretne s Mayovou, ešte viac posilnia výnimočné vzťahy medzi USA a Veľkou Britániou © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow