30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump sa stretne s Merkelovou, požiada ju aj o radu ako komunikovať s Putinom

 11.3.2017 11.3.2017  

WASHINGTON 11. marca (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump požiada nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú o radu, ako rokovať so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenovaných predstaviteľov Trumpovej administratívy.
Merkelová navštívi Biely dom v utorok 14. marca. Pôjde o jej prvú schôdzku s Trumpom od jeho nástupu k moci 20. januára. Podľa očakávania budú štátnici okrem iného diskutovať o výdavkoch Nemecka na obranu v rámci Severoatlantickej aliancie, konflikte na Ukrajine, sýrskych utečencoch či Európskej únii.

Odporúčame:Washingtonu vadí Trumpov nový cestovný zákaz, požiada sudcu o zablokovanie

Podľa nemenovaných predstaviteľov Trumpovej administratívy by si ale prezident rád vypočul Merkelovej skúsenosti z rokovaní s Putinom. Taktiež ju požiada o radu, akú najužitočnejšiu úlohu by mali USA zohrať pri súčasnom diplomatickom úsilí o vyriešenie konfliktu na východe Ukrajiny.
Viac k témam: Angela Merkelová, donald trump, nemecko, USAZdroj: Webnoviny.sk - Trump sa stretne s Merkelovou, požiada ju aj o radu ako komunikovať s Putinom © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow