12. december 2018. Otília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump spúšťa nové sankcie voči KĽDR, chce zamedziť financovanie jadrového programu

 23.2.2018 23.2.2018  

WASHINGTON 23. februára (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump oznámil, že spúšťa doteraz najväčší súbor sankcií voči Severnej Kórei.

Odporúčame:Stovky miliónov dolárov zarobila Severná Kórea na zakázanom tovare, údajne obchodovala s Ruskom

Obmedzenie sa dotkne viac ako 50 lodí a námorných prepravných spoločností. "Ministerstvo financií príjme čoskoro nové opatrenia na ďalšie obmedzenie zdrojov príjmov a pohonných hmôt, ktoré slúžia režimu na financovanie jadrového programu a udržiavanie chodu armády. Týkať sa budú 56 plavidiel a lodných a obchodných spoločností, ktoré pomáhajú Severnej Kórei obchádzať sankcie," uviedol Trump.
Šestnásť prevažne lodných spoločností sídli v Severnej Kórei, päť je registrovaných v Hongkongu, dve v Číne, dve na Taiwane, jedna v Paname a jedna v Singapure. Sankcie sa ďalej týkajú 28 lodí, z ktorých väčšina pláva pod vlajkou Severnej Kórey. Pchjongjang už v dôsledku svojho jadrového programu a raketových testov podlieha množstvu medzinárodných a amerických sankcií.
Viac k témam: Donald Trump, Pjongčang, sankcie proti KĽDR, Severná KóreaZdroj: Webnoviny.sk - Trump spúšťa nové sankcie voči KĽDR, chce zamedziť financovanie jadrového programu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow