16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump svoje podnikanie neukončí, konflikt záujmov odmieta

SITA SITA SITA  23.11.2016 23.11.2016  

Realitný magnát, ktorý podľa magazínu Forbes disponuje majetkom v hodnote 3,7 miliardy dolárov, spravuje vo svojom obchodnom impériu viac než 500 rozličných podnikov. WASHINGTON 23. novembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump vyhlásil, že nie je povinný ukončiť obchodnú činnosť vo svojom miliardovom podnikateľskom impériu, keď sa 20. januára ujme postu hlavy štátu. Demokratický senátor Ben Cardin totiž navrhuje rezolúciu, ktorá by Trumpa prinútila zlikvidovať svoje aktíva so zámerom dokázať, že nehodlá profitovať z prezidentského úradu.
Hoci v súčasnosti takáto právna požiadavka neexistuje, predchádzajúci šéfovia Bieleho domu po nastúpení do najvyššej štátnej funkcie svoju podnikateľskú činnosť odložili.
"Teoreticky by som bezchybne zvládol riadenie svojho podniku aj krajiny," povedal Trump v rozhovore pre denník The New York Times, z ktorého dnes citovala spravodajská stanica BBC. Trump však dodal, že by "rád spravil niečo", čím by oddelil tieto dve oblasti, za ktoré nesie zodpovednosť, aby predišiel možnému konfliktu záujmov.

Realitný magnát, ktorý podľa magazínu Forbes disponuje majetkom v hodnote 3,7 miliardy dolárov, spravuje vo svojom obchodnom impériu viac než 500 rozličných podnikov vrátane novootvoreného hotela vo Washingtone, ktorý by mohol byť predmetom konfliktu záujmov. Mohol by totiž profitovať z prílevu návštevníkov Trumpovej inaugurácie.
Keďže sa stavba dňom jeho nástupu do funkcie bude nachádzať na pozemku prenajímanom od federálnej vlády, Trump sa stane súčasne majiteľom aj nájomníkom v jednej osobe, všíma si BBC. Trump, ktorý momentálne zostavuje svoj budúci vládny kabinet a obsadzuje kľúčové posty bezpečnostných úradov, odcestoval medzičasom na Floridu, kde vo štvrtok strávi národný sviatok Deň vďakyvzdania.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow