28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump: USA musia posilniť a rozšíriť svoj jadrový potenciál

SITA  23.12.2016 23.12.2016  

Donald Trump už v priebehu svojej predvolebnej kampane naznačil, že USA by malo svoj jadrový arzenál rozšíriť. Svet by bol podľa neho na tom lepšie, ak by jadrové kapacity mali aj iné krajiny vrátane Japonska či Južnej Kórey.WASHINGTON 22. decembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump naznačil, že Spojené štáty musia výrazne posilniť a rozšíriť svoj jadrový potenciál.
Na svojom účte na sociálnej sieti Twitter ďalej napísal, že USA musia posilňovať jadrový arzenál až dovtedy, kým "svet ohľadne jadrových bômb nepríde k rozumu". Svoj krátky príspevok uviedol bez kontextu a bližšie ho nevysvetlil.
Hovorca štábu novozvoleného prezidenta neskôr vysvetlil, že Trumpovo vyjadrenie poukazovalo na potrebu zabrániť šíreniu jadrových zbraní vo svete. Donald Trump sa však takto vyslovil len deň po tom, ako sa stretol s viacerými predstaviteľmi americkej armády, s ktorými prediskutoval plánované výdavky na obranu, analyzuje agentúra AP.

Republikánsky prezidentský kandidát už v priebehu svojej predvolebnej kampane naznačil, že USA by malo svoj jadrový arzenál rozšíriť. Svet by bol podľa neho "na tom lepšie", ak by jadrové kapacity mali aj iné krajiny vrátane Japonska či Južnej Kórey.
Spojené štáty pritom v súlade s medzinárodnou Dohodu o nešírení jadrových zbraní (NPT) ako aj ďalšími podobnými zmluvami, na ktorých sa dohodlo s Ruskom, svoj jadrový arzenál v posledných desaťročiach postupne redukujú, približuje agentúra DPA.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow