28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump vraj nerád tweetuje, zverejnil však tisíce príspevkov

SITA  22.1.2017 22.1.2017  

Donald Trump si účet na Twitteri založil v marci 2009 a zverejnil na ňom dovedna vyše 34 300 príspevkov. WASHINGTON 22. januára (WebNoviny.sk) - Novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa sleduje na Twitteri už viac ako 20 miliónov ľudí. Jeho osobne však sociálne siete skôr obťažujú. Trump sa takto vyjadril v interview, ktoré v stredu zverejnila televízia Fox News.
"Nemám rád tweetovanie. Mohol by som robiť úplne iné veci, médiá sú však voči mne veľmi nečestné... a toto je jediný spôsob, ako proti tomu môžem zakročiť," povedal v zmienenom rozhovore.

Trump si účet na Twitteri založil v marci 2009 a zverejnil na ňom dovedna vyše 34.300 príspevkov. Novozvolený prezident v stredu ráno na tejto sociálnej sieti informoval aj o nadchádzajúcom rozhovore pre Fox News a svojim priaznivcom odkázal, aby si ho užili.
V nasledujúcich šiestich hodinách zverejnil ďalších šesť príspevkov vrátane slovného útoku na adresu stanice NBCNews, ktorá spochybnila, že viaceré veľké automobilové spoločnosti prijímajú v USA nových zamestnancov práve vďaka Trumpovi. Budúci americký prezident televíziu označil za predpojatú a vydávajúcu "lživé správy".
Následne Trump zverejnil na Twitteri citát prebraný z denníka Wall Street Journal, ktorý mu tieto zásluhy pripísal a opätovne urazil televíziu NBC. V ďalšom príspevku zase vychválil americkú country hudobnú skupinu, ktorá vystúpi aj na jeho piatkovej inaugurácii.
Svoje pôsobenie na Twitteri zakončil v stredu Trump fotografiou samého seba sediaceho za stolom s perom a poznámkovým blokom. Fotografia údajne vznikla pred troma týždňami a zachytáva novozvoleného amerického prezidenta, ako si vo svojom sídle Mar-a-Lago na Floride píše inauguračný prejav.
Odporúčame:

Donald Trump zložil prísahu, stal sa 45. prezidentom USA

Inauguráciu Trumpa narušili protesty, zatkli desiatky ľudí

Nástup Trumpa vyvolal vo svete nadšenie i znepokojenie

Profil novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa

34 divokých rokov Donalda Trumpa na ceste za miliardami

Soros označil Trumpa za podvodníka a možného diktátora

Prezident USA sídli v Bielom dome, meno mu dal Roosevelt

Obama nechal v Oválnej pracovni list pre Trumpa

Aký bude svet po nástupe Trumpa? Tri scenáre podľa expertov

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow