26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump vyzval pred Dňom vďakyvzdania na jednotu

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

Nadchádzajúci americký prezident neuviedol žiadne podrobnosti o tom, ako bude sláviť sviatok. WASHINGTON 24. novembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump vyzval v stredu v odkaze k Dňu vďakyvzdania, ktorý zverejnil v sociálnych médiách, na jednotu. Uviedla to vo štvrtok tlačová agentúra AP. Dodala tiež informáciu, že Trump sa chystá vymenovať za ministra obchodu investora, miliardára a šéfa súkromnej firmy na poskytovanie rozvojového kapitálu Wilbura Rossa.
Trump v odkaze uviedol, že národ práve ukončil "dlhú a nepríjemnú" kampaň a "napätie sa nevytratí z večera do rána". Trump dodal, že sa modlí, aby sa krajina na Deň vďakyvzdania "začala zotavovať zo sporov a pohla sa dopredu posilnená spoločným cieľom".
Novozvolený prezident napísal, že politická kampaň sa skončila a tak je pravý čas na "veľkú národnú kampaň zameranú na prestavbu našej krajiny". Trump neuviedol žiadne podrobnosti o tom, ako bude sláviť dnešný sviatok. Pripravuje sa na januárovú inauguráciu, keď prevezme Biely dom, a vymenúva najvyšších predstaviteľov svojej administratívy.

Nastupujúci prezident sa chystá ponúknuť post ministra obchodu Wilburovi Rossovi (78), šéfovi súkromnej firmy na poskytovanie rozvojového kapitálu.
Ross sa stretol s novozvoleným prezidentom už cez víkend v Trumpovom golfovom klube v štáte New Jersey. Ross je šéf a hlavný stratég súkromnej firmy na poskytovanie rozvojového kapitálu W.L. Ross & Co., ktorá je známa nákupom krachujúcich spoločností a ich častým zlučovaním.
Miliardár Ross sa pripojil k Trumpovmu tímu poradcov v júni. Najviac je známy zrejme tým, že v roku 2002 zlúčil niekoľko bankrotujúcich výrobcov ocele.
Podľa časopisu Forbes má Rossov majetok hodnotu takmer tri miliardy dolárov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow