2. december 2020. Bibiána. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trump zvažuje navrhnúť za veľvyslanca pri OSN geja

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

Richard Grenell bol hovorcom misie Spojených štátov pri OSN počas vlády prezidenta Georgea W. Busha. WASHINGTON 15. novembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený prezident Spojených štátov Donald Trump zvažuje navrhnúť za veľvyslanca USA pri OSN Richarda Grenella, informovala v utorok agentúra AP s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa Trumpovho tímu.

V prípade, že by bol Grenell schválený, išlo by o prvého otvoreného geja v zahraničnopolitickej funkcii na úrovni kabinetu - veľvyslanec USA pri OSN je totiž súčasťou americkej vlády. Grenell bol hovorcom misie Spojených štátov pri OSN počas vlády prezidenta Georgea W. Busha. Krátko pôsobil aj ako zahraničnopolitický poradca prezidentskej predvolebnej kampane republikána Mitta Romneyho v roku 2012.

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

Favoritom na post ministra zahraničných vecí v budúcej vláde je bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani. O post šéfa americkej diplomacie nie je podľa tohto zdroja žiadny boj - a ak ho Giuliani bude chcieť, tak je jeho. Giuliani, bývalý federálny prokurátor, bol ešte pred prezidentskými voľbami vnímaný ako favorit na kreslo ministra spravodlivosti.
Giuliani však v noci na pondelok vo Washingtone na podujatí, ktoré sponzoroval denník The Wall Street Journal, vyhlásil, že ministrom spravodlivosti nebude. K obsadeniu postu ministra zahraničných vecí povedal, že "veľmi dobrou voľbou" by bol bývalý veľvyslanec pri OSN John Bolton. Avšak na otázku, či existuje aj niekto lepší, huncútsky odvetil: "Možno ja, neviem."
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow