21. september 2020. Matúš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Trumpov múr by mal byť hotový za dva roky

SITA  2.2.2017 2.2.2017  

Dekrét o stavbe múru na hraniciach s Mexikom, ktorý má zastaviť nelegálnu migráciu z Latinskej Ameriky, podpísal nový šéf Bieleho domu minulý týždeň, už päť dní po svojom nástupe do úradu. WASHINGTON 2. februára (WebNoviny.sk) - Múr, ktorý chce americký prezident Donald Trump postaviť na hraniciach s Mexikom, by mať hotový za dva roky. S odvolaním sa na nového ministra pre vnútornú bezpečnosť USA Johna Kellyho o tom vo štvrtok informoval denník Washington Times.
"Najskôr sa múr postaví tam, kde ho bude najviac treba a potom sa budú dopĺňať zvyšné miesta... Naozaj dúfam, že sa to podarí urobiť počas nasledujúcich rokov," povedal Kelly vo svojom prvom televíznom interview po nástupe do funkcie, ktoré poskytol televízii Fox News. Celý proces výstavby by sa mal podľa Kellyho - bývalého generála americkej námornej pechoty - začať už v priebehu niekoľkých mesiacov.
Odporúčame:

Škripek sa stal obeťou Trumpovho biča na cudzincov

Proti zlým 'hombres' vyšlem vojakov, pohrozil Trump Mexiku

Obmedzenia moslimov podľa Trumpa fungujú a budú ešte horšie

Dekrét o stavbe múru na hraniciach s Mexikom, ktorý má zastaviť nelegálnu migráciu z Latinskej Ameriky, podpísal nový šéf Bieleho domu minulý týždeň, už päť dní po svojom nástupe do úradu. Splnil tak jeden z hlavných sľubov, ktoré dal svojim voličom ešte počas predvolebnej kampane.
Donald Trump pritom nie je prvým americkým politikom, ktorý prišiel s nápadom oddeliť USA od Mexika múrom. Už v roku 2006 inicioval výstavbu pohraničnej bariéry vtedajší prezident George W. Bush, pričom sa mu podarilo postaviť oplotenie a zátarasy v dĺžke takmer 1100 kilometrov. Trump počas kampane tvrdil, že chce múrom uzavrieť celú americko-mexickú hranicu dlhú 3200 kilometrov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow