20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Turci poznajú totožnosť útočníka z nočného klubu Reina

SITA  8.1.2017 8.1.2017  

Turecká polícia v súčasnosti skúma minulosť daného muža, najmä jeho možné napojenie na extrémistickú organizáciu Islamský štát.ANKARA 8. januára (WebNoviny.sk) - Turecká polícia identifikovala muža podozrivého zo spáchania útoku v nočnom klube Reina v Istanbule, pri ktorom prišlo o život 39 ľudí a ďalších 65 bolo zranených.
Podľa denníka Sabah útočníkom zo silvestrovskej noci bol Abdulgadir Mašaripov, ktorý je uzbeckého pôvodu a je známy aj ako Abu Muhammed Horasan.
Turecká polícia teraz skúma minulosť tohto muža, najmä jeho možné napojenie na extrémistickú organizáciu Islamský štát (IS), ktorá sa prihlásila k zodpovednosti za masaker. Uviedla pritom, že útok bol odvetou za vojenské operácie Turecka v severnej Sýrii. Väčšinu obetí útoku tvorili cudzinci z Blízkeho východu.
Odporúčame:

Za útokom v klube sú tajné služby, tvrdí turecký vicepremiér

Erdogan: Útok na istanbulský nočný klub mal Turkov rozoštvať

Terorista z klubu Reina stále uniká, je to vycvičený zabijak

Turci zverejnili selfie video údajného útočníka z Istanbulu

Turecká vláda tento týždeň oznámila, že strelec, ktorý z miesta činu unikol taxíkom, bol úradmi identifikovaný, ale jeho meno vtedy Ankara ešte nezverejnila.
Početné turecké médiá priniesli zábery podozrivého vrátane selfie videa nafilmovaného podľa všetkého na istanbulskom námestí Taksim.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow