25. november 2020. Katarína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Turci zverejnili selfie video údajného útočníka z Istanbulu

SITA  3.1.2017 3.1.2017  

Video zachytáva údajného útočníka, ako sám seba filmuje na námestí Taksim v európskej časti Istanbulu.ISTANBUL 3. januára (WebNoviny.sk) - Turecké médiá v utorok zverejnili "selfie video" muža, ktorý je podľa nich útočníkom z nočného klubu v Istanbule, kde počas silvestrovského večierka zastrelil 39 ľudí.
Video, odvysielané aj tureckou televíziou, zachytáva údajného útočníka, ako sám seba filmuje na námestí Taksim v európskej časti Istanbulu. Zatiaľ nie je jasné, či bolo video nakrútené pred masakrou v prvých hodinách nového roka v nočnom klube Reina, alebo po nej.
K útoku sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS). Totožnosť strelca, ktorý je stále na úteku, nebola zverejnená.
Viac o útoku v istanbulskom klube:

Útok v Istanbule odsúdili Merkelová, Putin i pápež

Niekoľko médií prinieslo správu, že muž údajne pochádza z niektorej krajiny v strednej Ázii. Noviny Habertürk napísali, že muž je podľa dostupných informácií príslušníkom moslimskej menšiny Ujgurov v Číne. Noviny dodali, že pricestoval do tureckého mesta Konya spolu so svojou manželkou a dvoma deťmi. Úrady zatkli jeho rodinu, informovali Habertürk.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow