19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Turecká polícia zadržala dve novinárky, jednu prepustila

SITA SITA SITA  27.11.2016 27.11.2016  

Z Turecka tento mesiac vyhostili francúzskeho novinára Oliviera Bertranda, ktorý pracuje pre spravodajský portál lesjours.fr.ISTANBUL 27. novembra (WebNoviny.sk) - Turecká polícia zadržala v sobotu na juhovýchode krajiny dve novinárky pracujúce pre zahraničné médiá. Jedna z nich sa v nedeľu opäť ocitla na slobode, informovala agentúra DPA.
V meste Širvan v provincii Siirt bola zatknutá 39-ročná reportérka Hatice Kamerová, ktorá pracuje pre turecké vysielanie BBC, ako aj pre Západonemecký rozhlas (WDR) a Hlas Ameriky (VoA). V Širvane chcela urobiť reportáž o banskom nešťastí, ktoré si 17. novembra vyžiadalo najmenej 11 mŕtvych. Dôvody zadržania Kamerovej, ktorá je tiež predsedníčkou miestneho zväzu novinárov, nie sú známe.
Stanica Hlas Ameriky informovala, že takisto v sobotu polícia zatkla v meste Diyarbakir ďalšiu jej redaktorku Khajijan Farqinovú, ktorá pracuje pre kurdské vysielanie VoA a takisto chcela informovať o nešťastí v provincii Siirt. Ani v tomto prípade nie je známy dôvod zadržania.
Z Turecka tento mesiac vyhostili francúzskeho novinára Oliviera Bertranda, ktorý pracuje pre spravodajský portál lesjours.fr. Zadržaný bol v meste Gaziantep ležiacom v blízkosti hraníc so Sýriou. Od 21. júla, keď vláda po neúspešnom pokuse o prevrat vyhlásila v Turecku výnimočný stav, bolo podľa VoA zadržaných okolo 150 novinárov. V rebríčku slobody tlače organizácie Reportéri bez hraníc sa Turecko ešte pred pokusom o prevrat nachádzalo spomedzi 180 krajín na 151. mieste.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow