19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Turecko má podľa Rady Európy chrániť komunitu LGBTI pred extrémistami a neobmedzovať ich práva

 20.11.2017 20.11.2017  

ANKARA 20. novembra (WebNoviny.sk) - Rada Európy vyzvala Ankaru, aby zrušila svoje rozhodnutie zakázať všetky podujatia organizácií, ktoré sa venujú ochrane ľudských práv lesbičiek, gejov, bisexuálov, transrodových a intersexuálnych osôb.

Zhoršovanie ochrany ľudských práv

Komisár Rady Európy pre ľudské práva Nils Muižnieks v pondelok vyjadril obavy, že zákaz, ktorý oznámil úrad guvernéra Ankary, je "prejavom pokračujúceho zhoršovania v oblasti ochrany ľudských práv" v Turecku.

Odporúčame:Vzťahy s Tureckom sa podľa Putina už plne normalizovali

Muižnieks povedal, že tento krok pravdepodobne odzrkadľuje "rastúcu intoleranciu voči LGBTI" osobám zo strany tureckých úradov.

Nepriateľstvo medzi rôznymi skupinami

Kancelária guvernéra Ankary o zákaze rozhodla v nedeľu a odôvodnila ho obavami o verejnú bezpečnosť. Podľa kancelárie guvernéra by podujatia organizácií na ochranu práv LGBTI komunity mohli vyvolať nepriateľstvo medzi rôznymi skupinami a ohroziť "zdravie a morálku", ako aj práva a slobody ostatných občanov.

Odporúčame:Úrady zakázali v Ankare všetky podujatia komunity LGBTI

Komisár Rady Európy pre ľudské práva však vyhlásil, že úlohou úradov je chrániť príslušníkov LGBTI komunity pred extrémistami a "nie obmedzovať ich práva".
Viac k témam: LGBTI, Rada Európy, TureckoZdroj: Webnoviny.sk - Turecko má podľa Rady Európy chrániť komunitu LGBTI pred extrémistami a neobmedzovať ich práva © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow