23. január 2019. Miloš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Turecko opäť predĺži výnimočný stav, podľa kritikov vláda zneužíva právomoci

 18.1.2018 18.1.2018  

ANKARA 18. januára (WebNoviny.sk) - Turecká vláda predĺži o ďalšie tri mesiace platnosť výnimočného stavu, ktorý vyhlásila v roku 2016 po neúspešnom pokuse o vojenský prevrat.
Turecká Národná bezpečnostná rada takýto krok v stredu odporučila vláde, ktorá už vopred avizovala, že sa bude odporúčaním riadiť. Parlament bude o ňom hlasovať vo štvrtok. Pôjde v poradí už o šieste predĺženie výnimočného stavu v Turecku. Platnosť výnimočného stavu sa má skončiť 19. januára.

Odporúčame:Turecko predstavilo trasu nového prieplavu, spojí Stredozemné a Čierne more

Výnimočný stav umožňuje vláde prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana rozsiahle zákroky proti osobám a organizáciám, ktoré označí za protištátne. Pre údajné spojenie s pokusom o prevrat z júla 2016 v krajine uväznili takmer 50-tisíc ľudí. Podľa kritikov vláda využíva mimoriadne právomoci na prenasledovanie oponentov vrátane politikov, žurnalistov a aktivistov.
Viac k témam: Recep Tayyip Erdogan, Turecko, výnimočný stavZdroj: Webnoviny.sk - Turecko opäť predĺži výnimočný stav, podľa kritikov vláda zneužíva právomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow