1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Turecký provládny denník vyobrazil Merkelovú ako Hitlera

 17.3.2017 17.3.2017  

ISTANBUL 17. marca (WebNoviny.sk) - Turecký provládny bulvárny denník Güneš zverejnil v piatok na svojej titulnej strane fotomontáž znázorňujúcu nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú ako nacistického vodcu Adolfa Hitlera.
Denník obliekol kancelárku do čiernej nacistickej uniformy vyzdobenej svastikou a Železným krížom, pridal jej hitlerovské fúzy, vložil zbraň do ruky a v titulku ju označil za "pani Hitlerovú".

Odporúčame:Turecký prezident Erdogan zaútočil na Merkelovú, v Nemecku podľa neho ukrývajú teroristov

Piatkové vydanie denníka Güneš je najnovším v celej sérii útokov Turecka voči Európe po tom, čo niektoré mestá na starom kontinente zakázali tureckým ministrom propagandistické prejavy pred aprílovým referendom o rozšírení právomocí prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Ten dokonca opakovane označil nemeckú a holandskú vládu za "nacistov" a "fašistov".

DİŞİ HİTLER https://t.co/4menjkRtmP #GününManşeti @turgayguler pic.twitter.com/CcTNluPmsn— Güneş Gazetesi (@gunes_gazetesi) March 16, 2017

Viac k témam: Angela Merkelová, nemecko, TureckoZdroj: Webnoviny.sk - Turecký provládny denník vyobrazil Merkelovú ako Hitlera © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow