26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

U.S. Steel Košice má kúpiť čínska spoločnosť He Steel

SITA  26.1.2017 26.1.2017  

Čínska spoločnosť by podľa Hospodárskych novín mala ponúknuť za košické železiarne 1,4 mld. eur.BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) - Predaj košických železiarní U. S. Steel štartuje, uvádza portál Hospodárskych novín hnonline.sk.
Podľa informácií HN spoločnosti U. S. Steel a čínska He Steel podpísali vo štvrtok v Pittsburghu memorandum o porozumení. Začína sa tak vstup čínskeho kapitálu do košickej fabriky. "K tejto téme sa nebudem vyjadrovať," reagoval pre HN hovorca košického U. S. Steelu Ján Bača.
Zo zistení HN vyplýva, že nasledujúcim krokom bude takzvaná due diligence, ktorá odštartuje v priebehu februára. Z európskeho hľadiska označuje komplexný audit – teda hĺbkovú kontrolu či previerku podniku.
Medzi záujemcami bola napríklad aj česká spoločnosť Moravia Steel, za ktorou stoja slovenskí milionári na čele s Tomášom Chrenekom. Favoritom však bola práve He Steel, ktorá má za akcie košickej fabriky núkať až 1,4 miliardy eur. To je približne suma, za ktorú by boli Američania svoju fabriku ochotní predať.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow