23. október 2018. Alojzia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Údajného mafiána Františka S. prepustili na slobodu

SITA  27.12.2016 27.12.2016  

František S. strávil veľa rokov vo väzbe a čelil obvineniam vo viacerých prípadoch, preto je možné, že si trest už odsedel alebo požiadal o podmienečné prepustenie.BRATISLAVA 27. decembra (WebNoviny.sk) - Údajného vplyvného člena žilinského podsvetia Františka S. na Štedrý deň prepustili z väzenia na slobodu. Informoval o tom v utorok spravodajský portál Aktuality.sk, s tým, že informáciu mu potvrdili viaceré zdroje. Pred dvoma mesiacmi pritom poslal okresný súd Františka S. na 13 rokov do väzenia za výbuch telefónnej búdky v Žiline z roku 1998.

V prípade výbuchu najprv svoju vinu odmietal

Ako pripomína portál, František S. strávil veľa rokov vo väzbe a čelil obvineniam vo viacerých prípadoch, preto je možné, že si trest už odsedel alebo požiadal o podmienečné prepustenie. V prípade výbuchu najprv svoju vinu odmietal, ale počas súdneho procesu sa priznal a ospravedlnil príbuzným obetí.
Okrem Františka S. v prípade odsúdili za všeobecné ohrozenie aj Šimona F. (10 rokov väzenia), Štefana K. (osem rokov väzenia), Patrika B (sedem rokov väzenia) a Tibora B. (päť rokov väzenia). V prípade Františka S. je trest právoplatný, lebo prokurátor aj obžalovaný sa vzdali práva na odvolanie.

Policajti podozrievali Františka S. z vrážd a ekonomických deliktov

František S. a Šimon F. si podľa portálu v roku 1998 zabezpečili takmer 4,5 kilogramu výbušniny. Niekto zo skupiny ju zakopal pod búdku s telefónnym automatom v Žiline a odpálili ju na diaľku. Z automatu práve náhodne telefonoval 21-ročný muž z obce Klin v Námestovskom okrese, ktorý bol na mieste mŕtvy.
Výbuch stál život aj ďalších dvoch okoloidúcich, konkrétne 44-ročnú ženu z Kysuckého Nového Mesta, ktorá zomrela hneď po explózii a jej 46-ročný manžel zraneniam podľahol v nemocnici. Prípad mohol súvisieť s vybavovaním si účtov v žilinskom podsvetí.
František S. podľa portálu už v minulosti stál pred súdom pre obžalobu z vraždy bieleho koňa Štefana Gažúra. Podľa obžaloby údajný mafiánsky šéf spolu s ďalšími pomocníkmi vylákali svoju obeť na benzínovú pumpu v Ružomberku, kde mu do piva dali tabletku na spanie. Potom ho odviezli k obci Strečno pri Žiline, kde ho zastrelili. Františka S. súd v júli 2010 v tejto kauze oslobodil. Prípad stál na výpovedi chráneného svedka, ktorý tvrdil polícii, že bol pri čine. V jeho výpovediach a výpovediach ďalších chránených svedkov a utajeného svedka boli však podľa portálu rozpory, menili výpovede už počas prípravného konania.
Ako dodáva portál, policajti podozrievali Františka S. aj z ďalších vrážd a ekonomických deliktov, konkrétne machinácií pri odpočtoch dane z pridanej hodnoty a podvodov pri kúpe áut.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow