30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ukončili pátranie po malajzijskom boeingu, rodiny protestujú

SITA  17.1.2017 17.1.2017  

Osud tohto nezvestného stroja patrí medzi najväčšie záhady v dejinách civilného letectva. SYDNEY 17. januára (WebNoviny.sk) - Skupina podporujúca príbuzných obetí zmiznutia malajzijského lietadla na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu protestuje proti utorkovému rozhodnutiu ukončiť po necelých troch rokoch pátranie vo vodách Indického oceánu, ktoré bolo napriek vynaloženému úsiliu bezúspešné.
Skupina Voice370 krátko po oznámení zastavenia pátracích prác vydala vyhlásenie, kde skritizovala Austráliu, Čínu a Malajziu za to, že nesúhlasili s prehľadaním oblasti ležiacej severne od zóny doterajšieho pátrania, ako vyšetrovatelia odporučili na základe novej analýzy okolností osudného letu.

Vyzvali vlády, aby rozhodnutie zmenili

Uviedla, že pokračovanie v hľadaní vraku lietadla je pre tieto štáty "nevyhnuteľnou povinnosťou", ktorej splnenie "dlžia" verejnosti využívajúcej leteckú dopravu. Skupina vyzvala vlády uvedených troch krajín, aby svoje rozhodnutie zmenili, aj keď na druhej strane uznáva "ohromné úsilie", ktoré doteraz v tejto veci vynaložili.
Manžel jednej z letušiek zo strateného lietadla, Lee Khim Fatt, sa vyjadril, že ukončenie pátracej operácie v Indickom oceáne ho mimoriadne sklamalo, keďže malajzijská vláda predtým sľubovala, že sa tak nestane, kým nebude lietadlo nájdené. Dodal, že stále nestratil malú nádej, že jeho žena Foong Wai Yueng je nažive.

Celú vytýčenú zónu prehľadali

Ukončenie pátrania po lietadle linky Malaysia Airlines MH370, ktoré sa stratilo 8. marca 2014, oznámili po prehľadaní celej vytýčenej zóny v Indickom oceáne bez toho, aby sa našla akákoľvek stopa. V Boeingu 777 sa nachádzalo 239 ľudí, pričom väčšinu cestujúcich tvorili čínski občania.
Osud tohto nezvestného stroja patrí medzi najväčšie záhady v dejinách civilného letectva. Predpokladá sa, že lietadlo sa po vyčerpaní paliva zrútilo do odľahlej oblasti na juhu Indického oceánu, ďaleko od západného pobrežia Austrálie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow