21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ukrajina je pripravená opäť kupovať plyn z Ruska

SITA SITA SITA  25.11.2016 25.11.2016  

Pripravenosť kupovať plyn z Ruska ukrajinská energetická spoločnosť Naftogaz oznámila po rokovaní podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča v Moskve.
MOSKVA 25. novembra (WebNoviny.sk) - Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Naftogaz je pripravená obnoviť nákupy plynu z Ruska.
Firma to uviedla vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok niekoľko hodín po tom, ako sa v Moskve stretli ruský minister energetiky Alexander Novak a podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič a uviedli, že zástupcovia Európskej únie, Ruska a Ukrajiny by mohli na budúci mesiac diskutovať o dodávkach plynu pre Ukrajinu.
Naftogaz zastavil nákupy plynu z Ruska vlani v novembri po tom, ako vyčerpal úver od Európskej komisie v sume 500 mil. USD na nákupy plynu potrebného na zabezpečenie dodávok počas zimného obdobia. Od novembra minulého roka Ukrajina nakupovala plyn z európskych krajín a dopravovala ho prostredníctvom takzvaného reverzného toku. Ukrajina je hlavnou tranzitnou krajinou pri preprave ruského plynu do Európy.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow