20. máj 2019. Bernard. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ukrajina rozšírila sankcie voči Rusku

SITA  30.12.2016 30.12.2016  

Novozavedené sankčné opatrenia sa týkajú predovšetkým fyzických i právnických osôb z Ruskej federácie a súvisia s anexiou Krymu a konfliktom v Donbase. KYJEV 30. decembra (WebNoviny.sk) - Ukrajinská Rada národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) rozhodla o zavedení dodatočných sankcií voči Rusku a zároveň predĺžila platnosť tých doterajších.
Novozavedené sankčné opatrenia sa týkajú predovšetkým fyzických i právnických osôb z Ruskej federácie a súvisia s anexiou Krymu a konfliktom v Donbase. Sankciám budú po novom čeliť obyvatelia Krymského polostrova zvolení do ruskej Štátnej dumy, ale aj bývalé ukrajinské spoločnosti na Kryme, ktoré sa preregistrovali ako ruské firmy, píše sa v štvrtkovom vyhlásení RNBO.
Rada zaviedla postihy aj voči pracovníkom ruskej polície, súdov a ďalších orgánov zodpovedných za zadržiavanie ukrajinských občanov na území Ruska. To isté platí aj pre ruské subjekty podieľajúce sa na vedení informačnej vojny a kybernetických útokov voči Ukrajine.
Dodatočné sankcie postihnú taktiež bývalých ukrajinských predstaviteľov, ktorí sa ukrývajú v zahraničí a sú zapletení do financovania teroristických aktivít a do hybridnej agresie voči Kyjevu. RNBO zároveň o jeden rok predĺžila platnosť všetkých doterajších sankcií voči Rusku, uviedla agentúra UNIAN.
Konflikt na východe Ukrajiny si od roku 2014 vyžiadal už viac ako 9600 obetí.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow