19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ukrajina zakázala ruské sociálne siete VKontakte a Odnoklassniki

 16.5.2017 16.5.2017  

MOSKVA 16. mája (WebNoviny.sk) - Ukrajina uvalila embargo na ruské sociálne siete VKontakte (VK.ru) a Odnoklassniki (OK.ru), ako aj na obľúbenú e-mailovú službu Mail.ru, uvádza sa v dekréte, ktorý vydal v pondelok ukrajinský prezident Petro Porošenko. Napísala o tom v utorok agentúra DPA.
Ukrajinskí poskytovatelia internetu sú povinní prístup k uvedeným stránkam zablokovať. Embargo, ktoré sa týka aj viacerých ruských právnických a fyzických osôb, je podľa Porošenkovho dekrétu odvetou za podiel Ruska na ukrajinskej kríze, ktorá vypukla v roku 2014.

Odporúčame:Aktualizované: Ukrajinci budú cestovať do Európskej únie bez víz, Rusi poukázali na podmienku

Rusko vtedy anektovalo Krymský polostrov, základňu svojej Čiernomorskej flotily. Od toho času Moskva prinajmenšom formálne podporuje aktivity proruských separatistov v dvoch oblastiach - Doneckej a Luhanskej -, ktoré ležia na ukrajinsko-ruských hraniciach.
Ukrajinskí predstavitelia obviňujú Rusko, že dodávkami zbraní a vysielaním posíl separatistom udržiava konflikt na východe Ukrajiny pri živote, čo ale Moskva dôrazne popiera. Podľa odhadov OSN si tento konflikt vyžiadal od svojho vzniku približne už 10.000 životov.
Viac k témam: Rusko, UkrajinaZdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina zakázala ruské sociálne siete VKontakte a Odnoklassniki © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow