11. december 2018. Hilda. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ukrajinci budú cestovať do Európskej únie bez víz

 11.5.2017 11.5.2017  

BRUSEL/KYJEV 11. mája (WebNoviny.sk) - Rada Európskej únie odobrila vo štvrtok zrušenie vízovej povinnosti pre Ukrajinu. V Bruseli to oznámil eurokomisár pre migráciu Dimitris Avramopulos.
V súlade s procedúrou bude liberalizácia vízového režimu pre Ukrajinu definitívne potvrdená 17. mája. Na slávnostnom podpise príslušného dokumentu v Štrasburgu sa zúčastní aj ukrajinský prezident Petro Porošenko.
Agentúra Ukrinform informovala, že Porošenko rozhodnutie Rady EÚ označil za "návrat Ukrajincov do spoločného európskeho domu". Dodal, že jeho návšteva v Štrasburgu, ktorá sa uskutoční pri príležitosti podpísania dohody o liberalizácii vízového režimu pre Ukrajinu, bude jednou z najdôležitejších, aké kedy absolvoval vo funkcii hlavy štátu.
Bezvízový styk pre Ukrajincov začne podľa Porošenkových slov pre Ukrajincov platiť "približne od 11. júna". Porošenko vo štvrtok vyhlásil, že bezvízový styk je "oveľa viac než len zjednodušený spôsob cestovania do zahraničia. Je to obrovský krok do Európy, krok smerom k potvrdeniu ľudskej slobody a nezávislosti Ukrajiny."
O bezvízovom styku začala Ukrajina s EÚ rokovať v roku 2008.
Viac k témam: Európska únia, Petro Porošenko, Ukrajina, vízaZdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci budú cestovať do Európskej únie bez víz © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow