25. september 2018. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ukrajinci protestovali za viac demokracie a menej korupcie, vystúpil aj Saakašvili

 17.10.2017 17.10.2017  

KYJEV 17. júla (WebNoviny.sk) - Niekoľko tisíc demonštrantov sa zišlo v utorok pred budovou ukrajinského parlamentu v centre Kyjeva na proteste proti vláde prezidenta Petra Porošenka. Na akcii vystúpil aj bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili, ktorý je kľúčovou osobnosťou ukrajinskej prozápadnej opozície.
Demonštranti okrem iného požadujú zmenu volebnej legislatívy tak, aby sa voľby stali demokratickejšími, a tiež zriadenie celoštátneho protikorupčného súdu. Niektorí demonštranti si pred parlamentom rozložili stany a tvrdia, že neodídu skôr, ako ich požiadavky budú splnené.
Saakašvili žil na Ukrajine od roku 2015 a pôsobil tu ako guvernér Odeského regiónu. Do tejto funkcie ho vymenoval Porošenko s tým, že jeho hlavnou úlohou má byť boj proti korupcii.

Odporúčame:Porošenko vyzval políciu, Saakašvili spáchal prekročením hraníc zločin

Neskôr, keď bývalý gruzínsky prezident začal upozorňovať aj na údajnú korupciu na najvyšších miestach, sa však títo dvaja politici postavili proti sebe a Porošenko Saakašvilimu odobral ukrajinské občianstvo.
V septembri sa však Saakašvili napriek nevôli a obštrukciám zo strany Porošenka vrátil opäť na Ukrajinu a opäť sa zapojil do politiky.
Viac k témam: Michail Saakašvili, Petro Porošenko, protest, UkrajinaZdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Ukrajinci protestovali za viac demokracie a menej korupcie, vystúpil aj Saakašvili © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow