20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ukrajinci protestujú za prepustenie Saakašviliho, od prezidenta Porošenka žiadajú odstúpenie

 10.12.2017 10.12.2017  

KYJEV 10. decembra (WebNoviny.sk) - Tisíce podporovateľov bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho vyšli do ulíc Kyjeva žiadajúc prepustenie politika. Demonštranti takisto chcú, aby prezident Porošenko odstúpil z funkcie. Polícia na mieste nemusela zasahovať.

Podozrenie zo spojenia s Putinom

Saakašviliho zatkli v piatok. Ukrajinský generálny prokurátor Jurij Lucenko predtým oznámil, že jeho vyšetrovatelia majú dôkazy o tom, že Saakašviliho zástupca prijal finančnú podporu vo výške 500-tisíc dolárov od ukrajinského magnáta, ktorý je napojený na ruského prezidenta Vladimira Putina, s cieľom financovať protesty proti Porošenkovi. Saakašvili obvinenia ukrajinských úradov odmieta.

Odporúčame:V Kyjeve zatkli bývalého gruzínskeho prezidenta Michaila Saakašviliho

Jeho právny zástupca v sobotu uviedol, že jeho klient v cele napísal stanovisko, v ktorom vyzýva ľudí, "aby sa nebáli a v nedeľu zorganizovali mierový protest" za odvolanie Porošenka. Saakašvili takisto vyhlásil, že bude držať hladovku.

Človek bez občianstva

Saakašvili žije na Ukrajine od roku 2015, pričom pôsobil aj ako gubernátor Odeského regiónu. Do tejto funkcie ho vymenoval prezident Porošenko s tým, že jeho hlavnou úlohou má byť boj proti korupcii.
Neskôr, keď bývalý gruzínsky prezident začal upozorňovať aj na údajnú korupciu na najvyšších miestach v krajine, sa však títo dvaja politici postavili proti sebe a Saakašvilimu odobrali ukrajinské občianstvo. Aktuálne je tak človekom bez občianstva, keďže toho gruzínskeho ho v jeho bývalej vlasti zbavili už predtým.
Viac k témam: Michail Saakašvili, UkrajinaZdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci protestujú za prepustenie Saakašviliho, od prezidenta Porošenka žiadajú odstúpenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow