15. november 2018. Leopold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ukrajinský expremiér Azarov nevylučuje vznik exilovej vlády

SITA  10.1.2017 10.1.2017  

Mykola Azarov je momentálne na Ukrajine hľadanou osobou pre podozrenie z korupcie a zneužitia úradnej moci. MOSKVA 10. januára (Webnoviny.sk) - Bývalý ukrajinský premiér Mykola Azarov nevylučuje možnosť vytvorenia "exilovej vlády" po tom, ako ruský súd v decembri dospel k záveru, že pád jeho kabinetu začiatkom roku 2014 bol výsledkom ilegálneho štátneho prevratu. Azarov to vyhlásil v pondelok v Moskve.
Podľa neho bude exilová vláda nevyhnutnosťou, ak bude ukrajinský ľud "požadovať alternatívu". Uviedol tiež, že Výbor na záchranu Ukrajiny, ktorého je predsedom, plánuje požiadať nešpecifikované "medzinárodné súdy" o potvrdenie verdiktu moskovského súdu, píše stanica Slobodná Európa (RFE/RL).
Azarov bol ukrajinským premiérom od marca 2010 do januára 2014 za éry prezidenta Viktora Janukovyča. Obaja spolu s ďalšími proruskými vládnymi činiteľmi utiekli do Ruska vo februári 2014 - po mesiacoch masívnych demonštrácií, ktoré boli vyvolané hnevom obyvateľstva nad tým, že prezident odmietol podpísať asociačnú dohodu s EÚ.
Azarov je momentálne na Ukrajine hľadanou osobou pre podozrenie z korupcie a zneužitia úradnej moci.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow