14. august 2020. Mojmír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ukrajinský prezident Porošenko nariadil prímerie v Donbase, platiť má od 1. apríla

 30.3.2017 30.3.2017  

MOSKVA 30. marca (WebNoviny.sk) - Ukrajinský prezident Petro Porošenko nariadil armáde začať od 1. apríla uplatňovať prímerie v Donbase.
Cieľom prímeria je kontrovať výčitkám Ruska, že Ukrajina dosiaľ nevynaložila dostatočné úsilie na obnovenie mieru v Donbase, povedal Porošenko po rokovaniach s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom na Malte. "Bohužiaľ, nie sme príliš optimistický v tom, že aj druhá strana bude dodržiavať dohodu," poznamenal ukrajinský prezident.
Zástupcova ukrajinskej vlády a proruských separatistov na východe Ukrajiny sa dohodli na novom prímerí počas stredajších rokovaní v bieloruskom Minsku, uviedla agentúra DPA. Ozbrojený konflikt medzi prozápadnou vládou v Kyjeve a separatistami z Donbasu trvá tri roky. Snáh o prímere bolo už viac.
Ukrajinu momentálne sužujú finančné problémy a v nadchádzajúcich týždňoch očakáva od Európskej únie pomoc vo výške stoviek miliónov eur.
Viac k témam: Donbas, Petro Porošenko, UkrajinaZdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský prezident Porošenko nariadil prímerie v Donbase, platiť má od 1. apríla © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow