30. október 2020. Šimon/Šimona. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Úkryt Anny Frankovej možno nik neprezradil, našli ho náhodou

SITA  17.12.2016 17.12.2016  

Na základe najnovšej štúdie o prezradení úkrytu, ktoré viedlo k deportácii rodiny do koncentračných táborov, neexistuje žiaden presvedčivý dôkaz. HAAG 17. decembra (Webnoviny.sk) - Annu Frankovú a jej rodinu, ktorá sa počas druhej svetovej vojny skrývala v nepoužívaných priestoroch firemného skladu v Amsterdame, možno vôbec nik nezradil a nacisti jej úkryt objavili len náhodou. Na základe najnovšej štúdie, o ktorej informovalo v piatok Múzeum Anny Frankovej v Amsterdame totiž o prezradení úkrytu, ktoré viedlo k deportácii rodiny do koncentračných táborov, neexistuje žiaden presvedčivý dôkaz.
Najnovší výskum "ukazuje, že do úvahy by sa mali brať aj iné scenáre", uviedol Ronald Leopold, výkonný riaditeľ tejto inštitúcie. Jedným z možných variantov je napríklad aj to, že na Annu a jej rodinu nacisti prišli pri vyšetrovaní nelegálnej práce alebo prípadne poukážok na potraviny, ku ktorých falšovaniu dochádzalo v bezprostrednom okolí skladu, kde sa rodina ukrývala.
Anna Franková bolo nemecké dievča židovského pôvodu, ktoré sa spolu so svojou rodinou skrývalo počas druhej svetovej vojny v nepoužívaných priestoroch firemného skladu na ulici Prisengracht 263 v Amsterdame. Nacisti ale úkryt krátko pred koncom vojny objavili a rodinu deportovali do nemeckých koncentračných táborov Auschwitz-Birkenau a Bergen-Belsen. Tie prežil len Annin otec Otto Frank.
Anna sa neskôr stala veľmi známou vďaka denníku, ktorý si písala ešte počas úkrytu v Amsterdame (od júna 1942 do augusta 1944) a ktorý po vojne vydal v Holandsku práve jej otec.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow