15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Union poisťovni doposiaľ vypovedalo zmluvu 39 nemocníc

SITA SITA SITA  2.12.2016 2.12.2016  

Asociácia nemocníc Slovenska zaslala predsedovi Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Tomášovi Haškovi žiadosť o preskúmanie postupu Union ZP.BRATISLAVA 2. decembra (WebNoviny.sk) - Union zdravotnej poisťovni (ZP) vypovedalo do štvrtka zmluvu 39 nemocníc združených v Asociácii nemocníc Slovenska (ANS).
Ako ďalej informovala asociácia, dve nemocnice zmluvu nevypovedajú, desať nemocníc vypovie zmluvu v blízkom čase a zostávajúce nemocnice zvažujú vypovedanie zmluvy. Nemocnice reagujú na postup zdravotnej poisťovne, ktorá bude chcieť od poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby jej vrátili príplatky. Union ZP k tomuto kroku pristúpi pre nedostatočné dofinancovanie zdravotníctva.
Asociácia zároveň vo štvrtok zaslala predsedovi Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Tomášovi Haškovi žiadosť o preskúmanie postupu Union ZP voči poskytovateľom zdravotnej starostlivosti združeným v asociácii, ktorých Union ZP vyzvala na vrátenie príplatkov dohodnutých v dodatku ku zmluve o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.
Asociácia nemocníc Slovenska je dobrovoľným, zamestnávateľským, záujmovým, nepolitickým a nezávislým združením, ktorého členom je 73 malých a stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia združené v asociácii zamestnávajú zhruba 24 600 zamestnancov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow