26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Union zdravotná poisťovňa sa dohodla s nemocnicami

SITA  19.12.2016 19.12.2016  

Poisťovňa očakáva, že ministerstvo zdravotníctva bude riešiť systémový problém s nedostatočným financovaním.BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) - Union zdravotná poisťovňa sa v pondelok dohodla s členmi Asociácie nemocníc Slovenska (ANS). Už minulý týždeň oznámila, že nemocniciam ANS ponechá všetky príplatky za rok 2016, ktoré im pôvodne chcela odobrať.
"Požiadavkám ANS sme sa rozhodli ustúpiť, keďže naši poistenci sú pre nás prvoradí. Toto rozhodnutie bolo pre nás veľmi ťažké, pretože nás veľmi negatívne finančne zasiahne," uviedla členka predstavenstva poisťovne Elena Májeková.
Na pondelňajšom rokovaní sa poisťovňa s ANS dohodla na detailoch realizácie svojho prísľubu. "Union ZP podľa dohody odpustí nemocniciam tri splátky nepokrytých príplatkov ihneď. Prvú splátku, ktorá už bola realizovaná úvodom decembra, vykompenzuje nemocniciam v plnej výške v roku 2017 formou splátok," vysvetlila Májeková.
Poisťovňa opätovne upozorňuje na systémový problém s nedostatočným financovaním, ktorému bude zdravotníctvo čeliť aj v budúcom roku aj vzhľadom na to, že sadzba za poistencov štátu bola znížená zo 4,41 % na 3,78 %. "Preto očakávame, že ministerstvo zdravotníctva a všetky ďalšie zodpovedné úrady budú tento vážny problém riešiť," uzavrela Májeková.
Dohodu potvrdil pre agentúru SITA aj prezident ANS Marian Petko. "Vrátia všetky príplatky za rok 2016 v roku 2017 v prvých troch mesiacoch. Odporúčame našim členom, aby zobrali späť výpovede, ktoré dali. Zároveň sme sa dohodli, že obnovujeme spolu rokovania a v prvej polovici januára budeme rokovať o zmluvných podmienkach, hlavne cenových, na zmluvy na rok 2017," povedal Petko.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow