26. október 2020. Demeter. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Univerzita rozhodla o osude študentov v korupčnej kauze

SITA SITA SITA  12.12.2016 12.12.2016  

Troch študentov podmienečne vylúčili zo štúdia do konca akademického roka 2016/2017, dvaja už nie sú študentmi univerzity.NITRA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) už rozhodla o ďalšom osude študentov aj pedagógov v kauze podplácania s cieľom urobiť skúšky.
Troch študentov Technickej fakulty, ktorých Špecializovaný trestný súd v Pezinku právoplatne odsúdil za prečin podplácania, podmienečne vylúčili zo štúdia do konca akademického roka 2016/2017. V tejto lehote sa nesmú dopustiť disciplinárneho priestupku. O Patrikovi B. a Borisovi B. rozhodla disciplinárna komisia Technickej fakulty SPU 25. novembra, o Patrikovi J. rozhodla dnes.
Celkovo bolo študentov v kauze podplácania päť, dvaja už nie sú študentmi SPU. Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová, jeden z pätice odsúdených študentov Technickej fakulty bol za predchádzajúci akademický rok z univerzity vylúčený pre nesplnenie študijných povinností, ďalší je už absolvent.
"Voči absolventovi univerzita nemôže podniknúť žiadne kroky," poznamenala Chosraviová. S dvoma obvinenými zamestnancami univerzita rozviazala pracovný pomer dohodou, s Ľ. H. 12. augusta a s M. V. dnes. S tretím zamestnancom V. K. rozviazala pracovný pomer dohodou 9. augusta, odišiel z funkcie prodekana Technickej fakulty.
O prípadoch korupcie na univerzite informoval Úrad špeciálneho prokurátora v auguste. Prokurátor vtedy predložil na súd dohody o vine a treste so študentmi Borisom B., Patrikom B. a Dávidom S., ktorí sa priznali k podplácaniu odborných asistentov Technickej fakulty SPU. Úplatkom boli fľaše alkoholu a klobásy.
Neskôr pribudli k trojici študentov ďalší dvaja - Imrich S. a Patrik J. Všetkých už odsúdili, dostali peňažné tresty 200 eur, Imrich S. 300 eur. Hovorkyňa univerzity zdôraznila, že SPU sa ako uznávaná inštitúcia, ktorá úspešne pôsobí už 64 rokov v oblasti vzdelávania, vedy a výskumu v rámci vysokého školstva na Slovensku, od konania študentov a odborných asistentov dištancuje.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow