20. máj 2019. Bernard. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

USA pod paľbou kritiky: Obmedzenie moslimov poškodí i Európe

SITA  28.1.2017 28.1.2017  

Americký prezident Donald Trump vydal nariadenie, na základe ktorého sa počas najbližších troch mesiacov nebudú vydávať americké víza občanom siedmich moslimských krajín.BRUSEL 28. januára (WebNoviny.sk) - Luxemburský minister zahraničných vecí Jean Asselborn dnes ostro kritizoval nariadenie nového prezidenta USA Donalda Trumpa, ktoré zakazuje počas najbližších troch mesiacov vydávať americké víza občanom siedmich moslimských krajín.
Odporúčame:

Trump pozastavil prijímanie utečencov, Zeman jeho krok víta

Podľa vyjadrenia Asselborna pre nemecký denník Tagesspiegel šéf Bieleho domu týmto spôsobom "rozčlenil moslimský svet na dobrý a zlý". Dodal, že takéto rozhodnutie "je zlé aj pre Európu, pretože v moslimskom svete posilní nedôveru a nenávisť voči Západu".
Trump krátko po prevzatí prezidentskej funkcie začal plniť predvolebné sľuby ohľadne imigračnej politiky USA. Na základe jeho piatkového výkonného nariadenia nebudú smieť najmenej 90 dní cestovať do USA občania krajín, ktoré sú spájané s "radikálnymi islamskými teroristami". Podľa ministerstva zahraničných vecí USA sa tento zákaz vzťahuje na Irak, Irán, Jemen, Líbyu, Somálsko, Sudán a Sýriu. Trump zároveň pozastavil na štyri mesiace americký program prijímania utečencov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow