19. december 2018. Judita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

USA ponúka desať miliónov dolárov za dolapenie vodcu sýrskych militantov

 10.5.2017 10.5.2017  

WASHINGTON 10. mája (WebNoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa ponúkla dnes odmenu do 10 miliónov dolárov (9,2 milióna eur) za informácie o mieste pobytu abú Muhammada Golániho, vodcu teroristickej skupiny Džabhat Fatah aš-Šám, ktorá je bývalou sýrskou odnožou al-Káidy.
Táto teroristická skupina pod vedením Golániho spáchala od roku 2013 v Sýrii početné útoky, mnohé z nich boli namierené aj proti civilistom.
Spojené štáty už pred štyrmi rokmi zaradili Golániho na zoznam "globálnych teroristov". Vzťahujú sa na neho americké i medzinárodné sankcie vrátane zmrazenia aktív a zákazu cestovania, uviedla dnes agentúra AP.
Džabhat Fatah aš-Šám, ktorá sa vlani oficiálne odčlenila od al-Káidy, je jednou z hlavných ozbrojených skupín bojujúcich proti sýrskemu režimu na severe a východe krajiny. Až do minulého roku vystupovala pod názvom Front an-Nusra.
Viac k témam: Sýria, terorizmus, USAZdroj: Webnoviny.sk - USA ponúka desať miliónov dolárov za dolapenie vodcu sýrskych militantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow