19. júl 2018. Dušana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

USA vystúpia z UNESCO, dôvodom majú byť protiizraelské tendencie organizácie

 12.10.2017 12.10.2017  

WASHINGTON 12. októbra (WebNoviny.sk) - Spojené štáty vystúpia z Organizácie Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO).
Dôvodom majú byť jej údajné protiizraelské tendencie. Konkrétne má ísť o rezolúcie UNESCO, ktoré Washington považuje za protiizraelské. Americké ministerstvo zahraničia uviedlo, že zriadi pozorovateľskú misiu, ktorá v organizácii so sídlom v Paríži nahradí ich doterajšie stále zastúpenie. Vedenie UNESCO reagovalo, že odchod Spojených štátov bude stratou pre "rodinu Spojených národov". Šéfka organizácie Irina Boková podotkla, že vystúpenie USA "hlboko ľutuje".

Odporúčame:Zoznam Svetového dedičstva Unesco sa rozšíril o prístav Valongo, turecký Aphrodisias či mesto Asmara

Spojené štáty prestali posielať svoje príspevky do UNESCO už v roku 2011. Reagovali tak na rozhodnutie organizácie poskytnúť plné členstvo Palestíne. Izrael minulý rok zastavil svoju spoluprácu s organizáciou po tom, čo ho pobúrila rezolúcia, v ktorej sa nespomínajú židovské väzby na posvätnú Chrámovú horu v Jeruzaleme.
Medzi pamiatky UNESCO patria okrem mnohých iných napríklad Grand Canyon v USA či starobylé mesto Palmýra v Sýrii.
Viac k témam: UNESCO, USA, zoznam Svetového dedičstva Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie vedu a kultúru (UNESCO)Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">USA vystúpia z UNESCO, dôvodom majú byť protiizraelské tendencie organizácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow